Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana

Aktuality

Pohár okresní odborné rady mládežena 60 metrů s překážkami

17.09.2017

V sobotu 16.9.2017 se v Kondraci na hřišti konal již 2. ročník hasičského závodu Pohár OORM v běhu na 60 metrů s překážkami. Letos byli připraveny tři dráhy. Jedna pro starší chlapce, a další dvě pro dívky a mladší chlapce. Opět se startovalo ve čtyřech kategoriích – dívky mladší, chlapci mladší, dívky starší a chlapci starší. I přes to, že bylo docela chladno, tak se na prezenci dostavilo kolem 100 závodníků, kteří postupně absolvovali 60 metrovou trať.

celý článek »

Koncert na Malém Blaníku

09.08.2017

Koncert na Malém Blaníku v den svátku svaté Máří Magdaleny - 22.7. 2017 uspořádal Podblanický smíšený sbor a orchestr koncert duchovní hudby ve zbytcích kaple na Malém Blaníku. Pod vedením dirigenta pana Jiřího Volka zazněly známé i méně známé české i latinské skladby a několik lidových písní v krásném přírodním prostředí. Skladby byly prostřídány mluveným slovem, které připomnělo význam sakrárních památek a duchovní rozměr takovýchto míst. Koncert byl zakončen starou poutní písní, která se zde zpívala při tradičních poutních mších v den svátku svaté Magdaleny. 

celý článek »

TFA Běleč - 15.7.2017

19.07.2017

Letošní TFA Běleč se po několika ročnících pořádaných v Bělči na návsi přesunula ke zřícenině hradu Šelmberk. Jak pro organizátory tak pro soutěžící bylo toto nově zvolené místo výzvou.
Samotná trať závodu byla dlouhá cca 350m, na kterých zavodníci plnili různé úkoly a završena byla výstupem po cca 130 schodech na samotnou věž hradu. Výstup dal zabrat opravdu každému. Ten, kdo měl u paty věže ještě nadbytek sil (skoro nikdo), na jejím vrcholu sahal na samotné dno.
Katka a Jitka se s tratí popasovaly velice dobře. Katka nenašla ve startovním poli přemožitelku a Jitka vystoupla na bronzový stupínek.
Organizačně byl závod skvěle připraven. Za což děkujeme všem pořadatelům a těšíme se na příští rok.

O závodu psali i některé deníky:
Kdo se pod Šelmberkem stal železným hasičem
V závodu Železný hasič si účastníci sáhli až na dno svých sil

David Lizák - jezdec na ledové ploché dráze

23.06.2017

Všichni známe Davida jako sportovce - fotbalistu, ale David se již nějaký ten pátek věnuje ledové ploché dráze. V uplynulých dnech o jeho začátcích a závodění vyšel článek na speedwaya-z.cz s názvem David Lizák by byl rád dravou štikou v ledařském rybníce.

Okrsková hasičská soutěž ve Vlašimi - Kondrac

05.06.2017

Také v letošním roce jsme se v plném počtu čtyř družstev zúčastnili Okrskové hasičské soutěže, která se letos konala 20.5.2017 ve Vlašimi na stadionu Na Lukách.

Starší muži začali pořadovou přípravou, která proběhla bez jediné chybičky. Při požárním útoku trošku zazlobil rozdělovač, přesto však dosáhli slušného času 31,64s, který byl v jejich kategorii druhým nejlepším a zajistil jim celkové druhé místo.

celý článek »

Okrsková hasičská soutěž ve Vlašimi - Dub

30.05.2017

V sobotu 20.5.2017 se naše 2 týmy zúčastnily okrskové soutěže v požárním sportu ve Vlašimi. Naše nové družstvo mladších žen mělo na okrsku premiéru. I když se naším děvčatům velice dařilo, skončily na 5.místě. Mimo soutěž nám umožnili sestavit ještě jeden smíšený tým. Každý si to chce zkusit :-). Všem hasičům z Dubu děkujeme za účast a těšíme se na příště. (Hasičky z Dubu)

Fotografie ke článku

Hasičská soutěž Veselá diabolka

28.05.2017

V sobotu 28.5.2017 jsem se zúčastnili střelecké soutěže Veselá diabolka v Chotýšanech. Už před závodem jsme ale zjistili, že konkurence je vysoká – kolem 120 závodníků. V mladší kategorii do 11 let náš tým reprezentovala jen Zuzka Šandová, která dvakrát postoupila. Ve starší kategorii 12 – 15 let nás přijelo závodit 6. někteří z nás vypadli hned v prvním kole, někteří ve druhém, ale nejlépe se dařilo Štěpánovi Dubovi a Adrianě Jiráskové, kteří se prostříleli až do posledních čtrnácky závodníků. Na konci soutěže bylo vyhlášení, kde každý z týmů dostal diplom alespoň za účast. Všem se nám tam moc líbilo a já doufám, že si zastřílíme i příští rok.      (Andrea Šandová)

Fotografie ke článku

Hasičská soutěž Plamen - Sedlec

12.05.2017

V sobotu 6. května 2017 jsme se zúčastnili jarního kola hry Plamen v Sedlci. Závodilo se ve štafetě CTIF, požárním útoku CTIF (tato disciplína se týkala pouze staršího družstva), štafetě požárních dvojic a požárním útoku. Poprvé se starším hasičům podařilo umístit na krásném 2. místě v požárním útoku.
Celkově se starší hasiči umístili na 4. (bramborovém) místě z 22 družstev a mladší družstvo na 10. místě ze 14 družstev. Celý den jsme si všichni užili a těšíme se na další závody. (Kateřina Kupsová)

Hasíkovo dobrodružství 2017

01.05.2017

Dne 8. dubna 2017 jsme se zúčastnili Hasíkova dobrodružství, které zorganizovali hasiči z Olbramovic za pomoci hasičů z Vrchotových Janovic. Odjeli jsme do Obramovic, kde na nás už čekala naše trenérka Máša, která byla na startu. Šli jsme po naučné stezce "Po stopách Sidonie Nádherné". Cestou byly připravené různé soutěže. Skákání v pytli, jízda na koloběžce, balancovník, odhadování stáří stromu a další znalosti z přírody. Cesta se nám líbila a všichni jsme ji bravůrně zvládli. Na konci jsme dostali odměnu a pamětní list. (MZ)

Fotografie ke článku

předchozí strana | Strana: 2 z 2 |

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317843088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
7:30-12:00 17:00-20:00
Úterý a Čtvrtek
7:30-12:00

Starosta:
Miroslav Matuška

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti