Obec Kondrac

Rychlá navigace


Titulní strana

Aktuality

Mikulášská nadílka v kondrackém hlídáčku

24.12.2017

Rok se s rokem sešel a i my v kondrackém hlídáčku jsme se připravovali na adventní čas. Začali jsme s nacvičováním vánočních koled a pečením perníčků, které byly k dispozici na vánočním jarmarku k malování. 

Dne 5. prosince jsme se všichni těšili na anděla a Mikuláše, kteří měli dopoledne dorazit i do školičky. Děti byly napjaté, ale věříme, že příjemně. Ti, co už zvládli, řekli krásně i básničky. Všichni potom dostali nadílku. Děkujeme andělíčkovi i Mikulášovi, že k nám do hlídáčku opět zavítali.

Také děkujeme rodičům za pomoc v podobě nošení těsta na perníčky, tak za zakoupení dobrot do mikulášských balíčků. Všem přejeme příjemně prožitý adventní čas a vánoční svátky. (Hlídáček)

Hodnocení sezóny Starších žáků

06.12.2017

S přípravou na novou sezónu jsme začali v polovině srpna. Trénovali dvakrát týdně a absolvovali krátké soustředění na místním hřišti. Soustředění jsme si zpestřili jedním nočním tréninkem a výběhem na "Jiroťák". Posloužilo nám také v utužení kolektivu, poněvadž přišlo několik nových hráčů. Utvořila se dobrá parta a to nejen na hřišti, ale i mimo kabinu.Všichni táhli za jeden provaz v čele s kapitánem Jakubem Švecem.

celý článek »

Hodnocení „A“ mužstva – TJ SOKOL KONDRAC – podzim 2017

05.12.2017

Na podzim vstoupilo naše mužstvo do soutěže pod vedením nového trenéra Pepy Linharta. Ten s sebou přivedl z vlašimského dorostu Martina Novotného a Pavla Veseckého. Ze Štěpánova k nám přišel Filip Hlaváček. Připočteme-li k nim místní mladíčky Matyáše Buchtu a Filipa Sedláčka, máme po několika letech opět velmi mladý a perspektivní mančaft. Do branky se po odchodu Martina Vejvody vrátil Michal Kuklík, kterého ve třech utkáních nehradil nestárnoucí Pavel Kňazík. 

celý článek »

Hodnocení „B“ mužstva – TJ SOKOL KONDRAC – podzim 2017

05.12.2017

Od úvodních kol náš tým předváděl sice pomalejší, ale pohledný a technický fotbal odpovídající zkušenostem a  věku hráčů našeho „B“ mužstva. Bodově se dařilo zejména v domácích zápasech, kdy jsme neztratili ani bod a to i díky pravidelným posilám z „A“ mužstva, jako byl Matyáš Buchta, Radim Kašpar, Josef Linhart a jiní. Zde patří velký dík právě trenérovi „A“ mužstva Josefu Linhartovi za perfektní komunikaci.

celý článek »

Rybářské závody a výlovy rybníků

30.10.2017

V letošním roce jsme se tak jako obvykle starali o rybí populaci stejně jako v minulých letech. Prvním ověřením práce rybářů, kteří se o ryby starají během roku, byly rybářské závody 2. září.

V první kategorii, mladí rybáři s doprovodem, soupeřili tři účastníci. První místo obsadil Matěj Hrdlička z Kondrace, druhé místo Matyáš Kolář z Čerčan a na třetím místě skončila Ester Dudková.

celý článek »

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR - Výsledky hlasování v okrsku KONDRAC

21.10.2017


Počet osob zapsaných do seznamu voličů .... 383
Počet volících osob ............................... 272
Procento účasti .................................... 71%
Počet platných hlasů .............................. 267celý článek »

Podzimní kolo hry Plamen 2017

10.10.2017

V sobotu 7. 10. 2017 se družstvo SDH Kondrac zúčastnilo Podzimního kola hry Plamen. Mladší jeli do Krhanic již brzo ráno, kde je čekala štafeta 4x60m a Závod požárnické všestrannosti dlouhá 2 km. My starší a naši 2 dorostenci jsme se na návsi sešli až v 10:25 hodin, nastoupili jsme do autobusu a společně s čechtickým družstvem jsme odjeli do Krhanic. V Krhanicích jsme se zaprezentovali, a pak jsme šli na štafetu 4x60m. Letos nás na štafetu bylo připravených 8, a tak jsme utvořili dva rozběhy. tak tomu ale nebylo na Závodě požárnické všestrannosti. Tam jsme utvořili jen jednu "pětku" běžců.

celý článek »

Pohár okresní odborné rady mládežena 60 metrů s překážkami

17.09.2017

V sobotu 16.9.2017 se v Kondraci na hřišti konal již 2. ročník hasičského závodu Pohár OORM v běhu na 60 metrů s překážkami. Letos byli připraveny tři dráhy. Jedna pro starší chlapce, a další dvě pro dívky a mladší chlapce. Opět se startovalo ve čtyřech kategoriích – dívky mladší, chlapci mladší, dívky starší a chlapci starší. I přes to, že bylo docela chladno, tak se na prezenci dostavilo kolem 100 závodníků, kteří postupně absolvovali 60 metrovou trať.

celý článek »

Koncert na Malém Blaníku

09.08.2017

Koncert na Malém Blaníku v den svátku svaté Máří Magdaleny - 22.7. 2017 uspořádal Podblanický smíšený sbor a orchestr koncert duchovní hudby ve zbytcích kaple na Malém Blaníku. Pod vedením dirigenta pana Jiřího Volka zazněly známé i méně známé české i latinské skladby a několik lidových písní v krásném přírodním prostředí. Skladby byly prostřídány mluveným slovem, které připomnělo význam sakrárních památek a duchovní rozměr takovýchto míst. Koncert byl zakončen starou poutní písní, která se zde zpívala při tradičních poutních mších v den svátku svaté Magdaleny. 

celý článek »

TFA Běleč - 15.7.2017

19.07.2017

Letošní TFA Běleč se po několika ročnících pořádaných v Bělči na návsi přesunula ke zřícenině hradu Šelmberk. Jak pro organizátory tak pro soutěžící bylo toto nově zvolené místo výzvou.
Samotná trať závodu byla dlouhá cca 350m, na kterých zavodníci plnili různé úkoly a završena byla výstupem po cca 130 schodech na samotnou věž hradu. Výstup dal zabrat opravdu každému. Ten, kdo měl u paty věže ještě nadbytek sil (skoro nikdo), na jejím vrcholu sahal na samotné dno.
Katka a Jitka se s tratí popasovaly velice dobře. Katka nenašla ve startovním poli přemožitelku a Jitka vystoupla na bronzový stupínek.
Organizačně byl závod skvěle připraven. Za což děkujeme všem pořadatelům a těšíme se na příští rok.

O závodu psali i některé deníky:
Kdo se pod Šelmberkem stal železným hasičem
V závodu Železný hasič si účastníci sáhli až na dno svých sil

předchozí strana | Strana: 2 z 3 | další strana

Informační bloky

Jazykové verze

cz | en | de

pomocí Google

Kontaktní info

OU Kondrac
Kondrac 3
258 01 Vlašim

Telefon: 317843088
obec@kondrac.cz

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
7:30-12:00 17:00-20:00
Úterý a Čtvrtek
7:30-12:00

Starosta:
Miroslav Matuška

Informační mail

logo ubytovny

logo muzeum


Doporučit | Nahoru | Tisknout

Obec Kondrac | Mapa webu | Jak na web | Prohlášení o přístupnosti