Obec Kondrac získala dotaci z MPSV na zřízení a provoz dětské skupiny „Kondracký hlídáček“. Dětská skupina je právní označení pro hlídání dětí. Před konečným rozhodnutím o realizaci projektu jsme museli provést průzkum, jaký bude o hlídání dětí zájem ze strany rodičů. Byli jsme velmi potěšeni, že zájem je opravdu velký a kapacita byla velmi brzy naplněna. Nyní dětská skupina funguje již 6. týden, a děti krásně spolupracují. Budeme rádi, když děti a rodiče budou spokojeni a společně zažijeme spousty krásných dnů :-) ... Barbora Pavlisová

Fotografie ke článku

Výsledky 2. kola senátních voleb konaných ve dnech 14.-15.10.2016

15.10.2016

V Kondraci ve dnech 14.-15.10.2016 proběhlo 2. kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR. Výsledky v naší obci jsou následující:

celkem se k urně dostavilo 34 voličů,  platných hlasů 34, volební účast 8,78 %

V tomto kole vyhrál Ivo Šanc RNDr. CSc. s 28 hlasy. Na druhém místě se 6 hlasy skončil Ing. Jaromír Strnad. Celkové výsledky voleb naleznete na: www.volby.cz.

Výsledky voleb konaných ve dnech 7.-8.10.2016

08.10.2016

Volby do zastupitelstva kraje - výsledky pouze v obci Kondrac:
K volbám se dostavilo 138 osob z celkového počtu osob zapsaných do seznamu voličů (387), účast na volbách 35,66%

celý článek »

Podzimní kolo hry Plamen Kvasejovice 2016

04.10.2016

Dne 1.října 2016 jsme se zúčasnili podzimního kola hasičských závodů Plamen. V 9:40 hodin ráno jsme se sešli na návsi, a poté vyjeli do Kvasejovic, kde se soutěž pořádala. Tento rok nás tam jelo pouze 10, ale jen kvůli tomu, že se v Kondraci pořádal výlov rybníka U Houlíků. Nejdříve se mladší družstvo zaprezentovalo a za chvilku si šli odběhnout štafetu 4x60 metrů s překážkami. Po pár minutách čekání se vydali na tříkilometrovou trať, kde je čekala střelba, lezení po laně, zdravověda, značky, vázání uzlů atd....

Pohár okresní odborné rady mládeže - závod na 60 metrů s překážkami

30.09.2016

V sobotu 17.9.2016 se v u nás v Kondraci konal závod  o Pohár okresní odborné rady mládeže v běhu na 60 metrů s překážkami. I když šlo o první ročník, závod se u nás běžel již podruhé (v loňském roce to byl zkušební nulný ročník). Startovalo se ve čtyřech kategoriích: mladší/starší dívky/chlapci. Počasí nám docela přálo a tak se pořadatelé rozhodli pro dva pokusy. Bohužel jsme v letošním roce na "bedně" neuspěli ani v jedné kategorii, ale úplně nejhorší jsme také nebyli. Na 4. místě v mladších chlapcích se umístil Jan Matějovič a v mladších dívkách vybojovala Zuzana Šandová 5. místo.

Rybářské závody 2016

09.09.2016

Z důvodu kondracké poutě jsme museli přesunout termín závodů až na sobotu 3. září. Počasí nám vyšlo. Bylo pod mrakem, takže žádný pařák. U ryblíka se letos sešlo jenom 26 rybářů. Bylo to podstatně méně než v předešlých ročnících, ale mělo to také jednu velkou výhodu. Rybáři měli kolem sebe více místa, a tak si rybaření lépe užili. Zajímavé je, že k nám jezdí rybáři až ze stokilometrové vzdálenosti. Těch přespolních byla letos většina. Opět jsme soutěžili ve třech kategoriích:

Rádio BLANÍK opět v Kondraci

10.08.2016

I v letošním roce Rádio Blaník zavítalo do Kondrace. Letní slavnosti odstartovaly již v pátek 5. srpna tradiční českou zábavou, na které vystoupila skupina KEKS a nečekaně dorazil i Jarda Hypochondr. V sobotu krátce po druhé hodině se účasníci vydali na Pochod Vladimíra Čecha na Velký Blaník. U rozhledny se návštěvníci mohli nechat pasovat na Blaníckého rytíře nebo se vyfotit či nechat podepsat fotografii Heleny Vondráčkové, která na vrchol Blaníku také zavítala.

X. ročník požární soutěže v Postupicích

30.06.2016

Je sobota 25. června 2016 a my se vydáváme na poslední hasičské předprázdninové závody do Postupic. Tyto závody pořádá SDH Jemniště a vždy je to super. Za Kondrac se na startu postavila dvě družstva - mladší a starší. Horko bylo k nevydržení a tak místo rozcvičování jsme se povalovali ve stínu stanu. Čekal na nás závod 4x60metrů a špafeta CTIF a samozřejmě i útok. První dvě disciplíny dopadly docela dobře, ale útoky se nám moc nedařily.

Andersenovka - Sázava na raftech

29.06.2016

V sobotu 18. června se ráno kolem 9. hodiny sešla parta mladých kondrackých hasičů na dvoře místního farního muzea. Na tento den bylo naplánováno pokoření řeky Sázavy. Předchozí noc, původně zvaná jako Andersenova byla náročná. Děti pozorovaly do pozdních nočních hodin na Vlašimské hvězdárně Měsíc, Mars a ostatní planety a domů se vrátily nočním pochodem až kolem půlnoci. Přesto se ale všichni, po přespání v zasedací místnosti našeho obecního úřadu a po vydatné snídani, na řeku těšily. Pro mnohé to měla být první vodácká zkušenost.

Cyklorytíř 2016

15.06.2016

Uf … a jsme tady !!!  Tyto a podobné hlášky se v pěkném počtu ozývaly v sobotu 11.června 2016 na návsi v Louňovicích pod Blaníkem.  Právě odtud totiž  startoval 11.ročník oblíbené cyklistické akce Cyklorytíř.

Po 13. hodině blanický rytíř vypustil  na svých ořích celkem 380 cyklistů, aby pokořili kopcovitou krajinu a na trase dlouhé 34 km shlédli Blaník ze všech jeho stran.

předchozí strana | Strana: 2 z 3 | další strana