Aktuality

Dětský karneval v Kondraci

15.08.2018

Dětský karneval je v Kondraci již dlouholetou tradicí, a tak se 10.3.2018 opět zaplnil sál restaurace U Matoušků dětskou drobotinou a jejich dospěláckým
doprovodem. Všichni tancovali a soutěžili jako o závod. Nezapomnělo se ani na tombolu, která byla v mžiku pryč. Utancované děti a unavený doprovod odcházel v podvečerních hodinách spokojeně domů.

30.06.2018

Nedělní mše svatá se tuto neděli 1.7.2018 koná od 11:00 hod.

celý článek »

Otevření prodejna

30.06.2018

Prodejna bude otevřena 2.7.2018 od 6:30 hod.

Hasiči na závodech

27.06.2018

Sobota 23.6.2018 byla jako stvořena pro závodění. Kondracké hasičky a hasiči nejprve vyrazili po obědě na běžecký závod do Velíše a večer si děvčata ještě střihla požární útok na noční soutěži v Chlumu.
Pěti kilometrová trasa Velíšského přespolňáku vedle z Velíše přes Lipiny a Sedlečko zpět do Velíše. Nejlépe se s touto trasou popasoval Michal Š., který ji zvládl v čase 28:24s následovaný Jitkou J. 28:53s, Katkou Š. 29:20s a Míšou P. 31:17s. Katka s Míšou si svým výkonem vyběhaly umístění na stupních vítězů (druhá a třetí příčka) ve své kategorii. Nebyli to ovšem jediní zástupci naší obce, kteří si přijeli do Velíše zasportovat. Také Rafanda měla své zastoupení a to díky Karolíně a Milanu R.
Noční soutěž v Chlumu byla pro kondracká děvčata premiérová. Za tmy požární útok ještě neběhala a i sestava byla lehce obměněná. A tak převládala před samotným pokusem mírná nervozita podporovaná zimou a deštěm. Ale jakmile zazněl startovní výstřel, nervozita se rozplynula. I přes obměny v sestavě se útok vyvedl na jedničku. Čas 23,9s dával naději na dobré umístění a hlavně byl pro děvčata osobákem. Naděje se hodinu po půlnoci změnila v radost. Pohár za 3. místo patřil Kondrackým.

Fotografie ke článku

Uzavření prodejny potravin

20.06.2018

V pátek 22.6. dojde na cca týden k uzavření prodejny potravin a k postupnému předání do užívání novému nájemci.

Koncert Podblanického smíšeného sboru a orchestru

20.06.2018

Všichni, kdo v neděli zatoužili po neobyčejném zážitku, vyrazili na zámek do Růžkových Lhotic, kde se konal koncert Podblanického smíšeného sboru a orchestru.
V příjemném prostředí, za poslechu krásného zpěvu a hudby, posluchač dozajista zapomněl na starosti všedních dní.
Za tónů skladeb od Smetany, Beethovena, Mozarta, Verdiho nechal pozvolna plynout čas či si společně se sborem zazpíval nejednu lidovou píseň.

Cyklorytíř 2018

15.06.2018

V letošním roce slavíme 700 let od první písemné zmínky o Kondraci. Proto jsme využili možnosti pořádat v rámci těchto oslav i cyklistickou akci Po stopách blanických rytířů společně s ČSOP Vlašim.
Celý týden před soutěží jsme bedlivě sledovali předpověď počasí, abychom byli připraveni na sobotu 9.6.2018. Avizovaná mokrá varianta se naštěstí nekonala. Celý den svítilo sluníčko a plánový program na trati, ale i na farním dvoře, proběhl podle plánu.

Okresní kolo v požárním sportu ve Vlašimi 2018

09.06.2018

V sobotu 2.6.2018 se konalo okresní kolo v požárním sportu ve Vlašimi. Po dlouhé době jsme se také zúčastnili a zastoupení jsme měli jak v ženské, tak v mužské kategorii. Závody začaly již brzy ráno, soutěžilo se v disciplínách 100m překážek, štafeta 4x100m a požární útok.

Strana: 1 z 3 | další strana